Kódím.cz
1

Instalace nástrojů

Před tím, než začneme tvořit weby, je potřeba si počítač vybavit nástroji, které nám usnadní práci.

Git

Git je verzovací systém, bez kterého se dnes už žádný pořádný programátor neobejde. Najdete jej na adrese git-scm.com. Git také funguje na všech operačních systémech, na každém se ale instaluje trochu jinak. Podrobný popis, jak jej nainstalovat najdete na samostatné stránce czechitas-podklady.cz/git-instalace/.

Na zmíněném odkaze je rozepsaný i průvodce vytvořením účtu na GitHubu, který budete také potřebovat.

Účet na GitHubu

GitHub je služba poskytující zdarma úložiště pro vaše projekty. Pokud chcete svůj projekt sdílet s ostatními nebo na něm pracujete ve více lidech, nemůžete jej mít uložený jen tak u sebe na počítači. Tam by k němu ostatní neměli přístup a taky byste o data mohli snadno přijít. Abyste mohli GitHub používat, je třeba si na něm založit účet.

Účet na GitHubu si vytvoříte přimo na stránce github.com. Váš účet je vždy veřejný a slouží jako jakási programátorská vizitka. Můžete se díky němu se světem podělit o to, na jakých zajímavých projektech pracujete, a hezký GitHub profil může být dobrá součást vašeho životopisu. Věnujte tedy při registraci myšlenku volbě uživatelského jména. Pomocí GitHub účtu se také budete přihlašovat na tyto stránky a získáte přístup k neveřejným materiálům v této akademii.